آیت ا… خامنه ای ذخیره الهی

گفتگوی اختصاصی  هفتواد با حجت الاسلام ربانی زاده (یادگار دوران انقلاب و فعال فرهنگی کرمانی ) به مناسبت ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) :
بعد از امام (ره) وجود آیت ا… خامنه ای ذخیره الهی برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است

اشاره : در آستانه ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) گفتگویی داشتیم با حجت الاسلام ربانی زاده از یادگاران دوران انقلاب و از طلبه ها ی کرمانی که با بیت امام خمینی (ره ) زیاد سرکار داشتند  و آخرین لحظه های  حیاتی دنیوی امام نیز در بیت ایشان بوده  و خاطراتی را از آن روزها برایمان تعریف کردند که جای دارد دوباره آنها را باز نشر دهیم . 

سئوال : با سلام و تشکر که دعوت نشریه هفتواد را پذیرفتید ، با توجه به اینکه از انقلابیون شناخته شده کرمانی  بودید ، در رابطه با ارتباط خود با بیت امام خمینی (ره ) و روزهای واپسین حیات امام (ره ) بفرمائید ؟
تنها طلبه از کرمان که ارتباط تنگاتنگی با امام (ره ) داشت من بودم من به کرّات به خانه امام (ره ) رفت و آمد داشتم و بالای ۲۵ مرتبه دست بوسی خدمت  امام (ره ) از نزدیک رفتم و همه خانواده ام را به دست بوسی ایشان برده بودم و  آخرین ملاقلات امام (ره ) که به بیمارستان رفتند من به دست بوسی ایشان رفته بودم و حال ایشان خوب نبود و  شدت غم امام (ره ) زیاد بود فهمیدم دو چیز دل امام (ره ) را خون کرده ۱ – قطع نامه ( که امام (ره ) فرمودند : جام زهر را نوشیدم ) ۲ ـ قضیه منتظری بود . که  سبب پریشانی امام (ره ) شده بود در حدود ساعت ۸ صبح بود من با امام (ره ) ملاقات داشتم و دست ایشان را بوسیدم و ساعت ۱۰ صبح ایشان رفتند بیمارستان و رفتن همان و امام (ره ) هیچ گاه برنگشت و به دیار حق شتافت .
« چهره امام (ره ) سیمای رسول اکرم (ص) را تداعی می کرد »
بنده با اعتقاد می گوییم من زمانی امام (ره ) را می دیدم هر دفعه دیدن ایشان برایم تازه بود با دیدن سیمای ملکوتی امام (ره ) تصور می کردم به سیمای رسول اکرم (ص) نگاه میکنم . همین الان که به عکس امام در تلویزیون نگاه کنید متوجه می شوید که هیچ یک از عکس های ایشان به یکدیگر شباهت ندارد هر عکس امام (ره ) یک جذابیت یک نورانیت خاص خود را دارد . امامی که تمام زندگیش وقف عرفان و عبادت خدمت به مردم بوده بی شک نائب امام زمان ( عج ) بر ما بوده است . نگاه من به امام نگاه به اولیای الهی بود . شوق و شعفی وصف ناپذیر داشتم .

به نظر بنده  بعد از امام وجود آیت ا… خامنه ای ذخیره الهی برای دین ، انقلاب  و نظام جمهوری بوده است و هرکس در کنار حضرت آیت ا… خامنه ای باشد و در مسیر تقویت ایشان باشد این به منزله پیمودن راه امام (ره ) ، راه دین ، راه اسلام ، است . فاصله گرفتن از مقام معظم رهبری یعنی فاصله گرفتن از خط امام  (ره ) و ارزش های دین است . کسی که دلسوز انقلاب و ارزش های دینی باشد با چنگ و دندان باید از خط آیت ا… خامنه ای دفاع کند.   

« خواب دیدم امام خامنه ای رهبر می شود »
در اواخر عمر امام (ره ) زمانی در کرمان بودم دیدم بیماری امام (ره ) طولانی شده به خانواده گفتم بیماری امام (ره ) طولانی شده است من باید هر چه زودتر بروم قم از آنجا بروم تهران ( جماران ) امام (ره ) را حتما ببینم ، صبح زود حرکت کردم رفتم قم . ( خانه اجاره داشتم ) رفتم خانه دیدم تلویزیون اعلام کرد « برای امام دعا کنید » درشب ۱۳ خرداد سال ۶۸ رفتم روی پشت بام روبروی حرم حضرت معصومه (س) بود متوسل شدم به ایشان و شروع به گریه و دعا برای حضرت امام (ره ) کردم و آمدم تلفن های جماران را گرفتم ببینم از امام (ره ) چه خبری دارند هر  چه تماس گرفتم کسی از دوستان جواب نداد شب ساعت یک تماس گرفتم به منزل یکی از دوستان بنام بابایی ( از بچه های حفاظت بیت امام ) که خانمش جواب داد پرسیدم از امام (ره ) چه خبر دارید که با گریه ایشان متوجه شدم اتفاق بدی افتاده است . شب خوابیدم در عالم خواب صدای شنیدم که « آقای خمینی ، آقای خامنه ای را جانشین خود قرار داده است » این اتفاق در شب ۱۴ خرداد که هنوز خبر در گذشت امام (ره ) را نداده بودند ، صبح بلند شدم دیدم رادیو دارد قرآن می خواند ، زمان اخبار دیدم رادیو باز قرآن می خواند مطمئن شدم اتفاقی برای امام (ره) افتاده حرکت کردم به سمت کرمان که در جلسات حضور داشته باشم در حدود ساعت ۷ رادیو خودرو را روشن کردم شنیدم آقای حیاتی گفت : « روح بلند امام (ره ) به ملکوت پیوست » زمانی که شب بعد مجلس خبرگان آیت ا… خامنه ای را به رهبری انتخاب کردند تازه یادم آمد من عجب خوابی دیده ام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>