جوانان قلب تپنده جامعه اند

جوانان قلب تپنده جامعه اند؛ چرا بها نمی دهیم!!

هفتواد: جوانان هر کشور نیروی محرکه و سازنده آن کشور هستند پس می توان نیروی جوان یک کشور را ارزشمندترین سرمایه هر کشور دانست.تمامی ابعاد مختلف یک جامعه اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع از نیروی جوان آن جامعه برآمده و ضعف و قوت در این ابعاد به توان و ظرفیت و داشته های نیروی جوان آن جامعه بر میگردد.
در مرحله اول این نقش خانواده ها است که در تربیت فرزندانشان سنگ تمام بگذارند و افرادی سالم با روحیات و خلقیات متناسب با عرف و فرهنگ پسندیده جامعه شان بار بیاورند و رشد دهند.
جدای از خاستگاههای تربیتی و آموزشی افراد در یک جامعه از قبیل مدرسه و دانشگاه که در کنار خانواده نقش بسزایی در تربیت افراد جامعه دارد، بدون شک نقش مسوولان و برنامه ریزان در استفاده و بهره مندی صحیح از این نیروی اصلی بسیار مهم و برجسته است.
مدیران و مسوولان کشوری باید بدانند که نیروی جوان هر کشور خاستگاه اصلی همه امور است و اغلب مشکلات و مسائل ریشه در مشکلات و مسائل قشر جوان یک جامعه دارد.
در حال حاضر مهمترین و ریشه دار ترین و بزرگترین مشکلات جامعه ما   عبارت است از بیکاری، اعتیاد، بی بند و باری، فساد و…. که همه این امور در اکثر موارد و در حجم عظیمی به نسل جوان ما ارتباط دارد و ریشه دردسرها و مشکلات ریشه ای و عمیقی شده و هزینه های فراوانی را به بار آورده است.
براستی آیا حق جوان ایرانی است که فارغ التحصیلی بیکار شود و یا نخبه ای فراری از کشور و یا مهاجری به آن سوی مرزها در اندیشه گذران زندگی و امرار معاش و یا ورزشکاری سرخورده از میادین ورزشی و نا امید از امکانات مورد نیاز و یا معتادی گوشه خانه و یا……..

کجای کارمان ایراد دارد که اینهمه ایراد داریم!!!!!!!!! آیا ریشه اصلی این ایراد ها و مشکلات به خود جوانان برمیگردد و یا برنامه ریزان و مسوولان دست اندر کار
اگر مسوولان به اهمیت واقعی که نیروی جوان برای هر کشور دارد آگاهی یابند و سعی در تقویت این دست از افراد جامعه داشته و تلاش کنند مشکلات و مسائل مربوط به آن ها را سر آمد تمامی مسائل قرار داده و در جهت حل و فصل مسائل مربوط به جوانان تلاش داشته باشند و این مسئله را اساسی ترین گام و بنیادی ترین اقدام بدانند، خواه نا خواه حجم عظیمی از مشکلات و مسائل درون کشور که به شکل زنجیره ای بهم پیوسته هستند حل خواهد شد .
از سوی دیگر، مسوولان کشور باید روحیه خلاقانه و ابتکاری را در نیروی جوان کشور تقویت کرده و با تشویق و حمایت جوانان زمینه را برای نوآوری و ابتکار فراهم آورند چرا که سرنوشت کشورمان در دست این نیروی عظیم و قدرتمند جامعه است که می تواند پیشرفت و آبادانی کشور را به ارمغان بیاورد. و البته در نقطه مقابل همین نیروی جوان می تواند مخربترین عامل بشود و این بستگی به نگاه و اهمیت قایل شده برای این گروه و بهره مندی از ظرفیت وجودی  آن دارد.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>