در انتظار کرمانی زیباتر

ه گزارش هفتواد: مدتی است که چندین پروژه عمرانی در کرمان در حال فعالیت است و نگاه شگفت زده شهروندان کرمانی که چشمشان عادت به چنین صحنه هایی نداشته را برانگیخته است .
از به هم ریختگی نظم خیابان ها و افزایش بار ترافیکی شهر و مسدود شدن بسیاری از مسیر های اصلی و کاهش نظافت شهر و…… که بگذریم که البته کرمانی های نجیب تحمل زیادی دارند، مخصوصا زمانیکه کارهایی در راستای منافعشان در حال انجام باشد که قطعا وظیفه هر شهروندی داشتن صبر و شکیبایی و همکاری با مسوولین خدمتگزار است ، اما مسئله ای که فکر آدمی را درگیر می کند  این است که براستی این همه پروژه، لازم و ضروری بوده و تاکنون کسی اقدامی نکرده بود!!!!چرا؟
شاید برای برخی سوال شود که چرا بایستی به یکباره این چنین حجم عظیمی از پروژه ها در سطح داخلی شهر آغاز شود و به همه بخش ها، مردم و خود دست اندرکاران فشار مضاعف وارد شود؟؟!!!!!!
بنظر بنده آنقدر کم کاری های سال های گذشته دستمان را عقب انداخته که دیگر فرصتی برای انجام گام به گام و تدریجی پروژه ها وجو ندارد و همین عامل باعث انجام همزمان پروژ ها شده تا فرصت را بیش از پیش از دست ندهند.
جای بسی خوشحالی و امیدواری است که برخی از مسوولین کرمان بویژه استاندار محبوب به همراه هیئت همکار و همراهشان عزمی جهادی در پیش گرفته اند و کمر به اقدامات زیاد و بعضا کم نظیری زده اند که بسیاری از مدیران پیشین حاضر به انجام آن ها نبوده اند.
براستی کرمان یک کلان شهر است؟؟!!!!!!
«دلم خوش است که نامم کبوتر حرم است»
براستی استان کرمان با پتانسیل بسیار بالایی که در بخش های مختلف از جمله  کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت، جاذبه های گردشگری ، میراث فرهنگی و………… دارد، آیا توانسته از همه این بخش ها استفاده و بازدهی بهینه را ببرد؟
چرا استان ثروتمندی مانند کرمان نباید در حد قابلیت ها و درآمد های خودش پیشرفته باشد؟ آیا کرمان  واقعا به معنای یک کلان شهر توسعه یافته است؟
آیا کرمان چیزی کمتر از شیراز و اصفهان دارد که اینگونه نام آور شده اند؟ آیا نمی شود که کرمان هم به اندازه بقیه شهر ها خودنمایی کند؟
ریشه همه این مشکلات به کم توجهی و بی توجهی مدیرانی بر میگردد که کم کاری های آن ها را امروز تاوان می دهیم
ظاهری زیبا چیزی است که شهر کرمان در حال حاضر به آن نیاز دارد و انجام پروژه های عمرانی، زیباسازی معابر و مکان های عمومی و افزیش فضاهای سبز و مکان های تفریحی و گردشی و …. چیز هایی لازم و ضروری اند که به مسئله زیبایی شهر هم کمک فراوانی خواهند کرد.
البته یک موضوع را باید مد نظر قرار دهیم، در حال حاضر با انجام پروژه های اخیر، برخی امور مانند تمیزی معابر، وسایل حمل و نقل عمومی، ایستگاهها، پیاده روها به فراموشی سپرده شده  (کثیفی برخی از پیاده رو ها و اتوبوس ها در کرمان واقعا ملال آور و خجالت آور است) که این موضوع تا حدی به کم کاری بعضی از بخش های مربوطه و تا حد زیادی به خود مردم باز می گردد. یادمان باشد که فرهنگ شهرنشینیمان بر اساس نظافت و تمیزی شهرمان سنجیده و قضاوت می شود . خود مردم هم باید بخواهند شهرشان زیبا باشد برخی مسائل فقط به آن ها برمی گردد.
اکنون که در هر گوشه شهر پروژه ای در حال انجام است و اقدامات خوبی را به عینه شاهد بوده ایم به آینده زیبایی برای شهرمان امیدوار شده ایم . مردم کرمان یقینا این تغییر دیدگاهها و نگرش های مدیران، که سوی نگاهشان به پیشرفت و آبادانی و عمررانی استانمان است را محترم شمرده و قدرشناسند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>