شهیدی که روز تولدش شهید شد

به بهانه یادواره سرداران و ۵۷۳ شهید عرصه نظم و امنیت 
شهیدی که تاریخ تولدش با شهادتش یکی شد 
گروه استان ها- کرمان- شهید مجید امیری از شهدای عرصه نظم و امنیت در چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۷۰ در شهر کرمان دیده به جهان گشود و در چهارم اردیبهشت ماه ۹۲ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
در طول تاریخ بزرگ مردانی به منظور برقراری نظم و امنیت شجاعانه ایستاده اند و در دفاعی مقدس از کیان اسلامی و ایرانی خویش صدها هزار شهید و جانباز و آزاده را تقدیم داشته اند. در سایه این مجاهدات  بوده که امنیت در این کشور جاری و ساری است.
نیروی انتظامی نیز در کنار سایر دستگاه ها با مشارکت مردم امنیت را برقرار کرده است و چه بسیار جوانانی که با سربلندی و افتخار در نیروی انتظامی توفیق حضور داشته و در این راه خدمت بزرگ و مقدس به افتخار شهادت نائل آمده اند تا ما با آرامش سر به بالین بگذاریم.
شهید مجید امیری نیز از جمله شهدایی بود که عاشق شهادت بود و در نیروی انتظامی خدمت کرد و در راه عشق خود جان را فدا کرد.
وی در روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۷۰ در دامان خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی را پشت سرگذاشت در همین دوران بود که با کتاب های شهید چمران مانوس شد و تحولی عظیم در وی به وجود آمد، چنانکه همیشه زمانی که در خانه بود کتاب نیایش شهید چمران را مطالعه می کرد.

شهید “امیری” ارادت قلبی خاصی داشت. روزهای دوشنبه و پنج شنبه روزه بود .بعد از اتمام دوره دبیرستان در امتحان ورودی نیروی انتظامی شرکت کرد و وارد نیرو شد .او اعتقادات قلبی خاصی داشت و همیشه با وضو بود و نماز خود را اکثرا به جماعت می خواند .
خاطرات همرزمان شهید:
شهید امیری همیشه ۲۰ دقیقه قبل از نماز آماده می شد و شخصیت آرام و کم حرفی داشت و همیشه به گلزار شهدا می رفت. یک هفته قبل از ماموریت با هم بر سر مزار شهید محمد رضا خواجویی از همکارانمان رفتیم در حال فاتحه خواندن بودیم که شهید امیری گفت: چقدر خوب که تولد و شهادتش یکی است، دیری نپایید که خودش نیز در روز تولدش به شهادت رسید و در جوار شهید محمد رضا خواجویی به خاک سپرده شد.
یکی دیگر از همکاران می گوید: شهید امیری فردی آرام بود و هر روز دعای عهد می خواند و شب قبل از شهادتش غسل شهادت کرده بود.
یک شب خواب شهید را می بیند که وی افسر نگهبان اداره است و من داد زدم بچه ها شهید امیری اومده به من گفت: بچه ها را صدا نزن من همیشه اینجا سر می زنم و همراه شما هستم.
شهید دوست داشت در روز پنج شنبه به خاک برود و به آرزویش رسید.
روحش شاد و یادش گرامی
به همت: پلیس امنیت عمومی استان کرمان


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>